PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114510}

Wykolejony

Derailed
7,1 32 328
ocen
7,1 10 1 32328
5,7 7
ocen krytyków
Wykolejony
powrót do forum filmu Wykolejony

Wykolejonego uznajemy winnym. Filmy można podzielić na takie, które w założeniu mają się charakteryzować prawdopodobieństwem przedstawianych zdarzeń oraz takie gdzie nie jest to konieczne. Wykolejony zalicza się do pierwszych, a spełnia niestety kryteria drugich. Jest więc przewidywalny, mało prawdopodobny, z rozsianymi wszędzie dziurami logicznymi, które mają dziwne skłonności do wkurzania widza. Nie ratuje tego projektu nawet Clive Owen. Widziałem go już w lepszych rolach. Aniston, jak to Aniston - jak człowiek ma uprzedzenia to niewiele już da się zrobić.
Irytująco ogląda się poczynania faceta, któremu nie dość, że brakuje ikry, czy jak to my, faceci, zwykliśmy gadać - jaj, to do tego jego wybory wskazują czasami na spore braki w górnej partii ciała. Poczynania są nielogiczne, jego przemiana z kolesia bez jaj w bezwzględnego mściciela również nieprzekonywująca, a całość niestety niedopracowana. Szkoda, bo tematyka dawała nadzieję na kawał porządnego kina, ale jak z głównego bohatera się robi ograniczonego kretyna, który wpierw myśli fiutem, a potem trzęsie portkami przed żoną, to nic dobrego z filmu wyjść nie może.

użytkownik usunięty
Kiudo

Szkoda mi takich ludzi, jak Ty.

ocenił(a) film na 6

Empatyczny z Ciebie chłopiec, dobrze Cię rodzice wychowali. Tylko ja wcale nie prosiłem o wyrazy współczucia.

Kiudo

UWAGA! MOŻLIWE SPOJLERY

To jest właśnie w tym filmie najlepsze, że przez większość czasu oglądamy Owena w roli tchórza, jelenia i cielaka. Normalnie nóż w kieszeni się otwiera widząc co on wyrabia na tym ekranie. Nie przywykliśmy oglądać go w takiej roli. Patrząc przez pryzmat idiotycznego zachowania bohatera, byłem skłonnym uwierzyć, że zwieńczeniem całej historii będzie moment, kiedy dowiadujemy się o prawdziwych zamiarach bohaterki granej przez Aniston (nie trudno było na to wpaść długo przed głównym bohaterem, bo reżyser zostawił zbyt wiele wskazówek w scenach rozmów w pociągu) Zamiast tego dostajemy ciekawy zwrot akcji i Clive'a Owena na jakiego liczyliśmy od samego początku. W bohaterze, który do tej pory znosił wszystko ze stoickim spokojem przelewa się szala goryczy. Przestaje uciekać i próbuje odkręcić wszystkie złe decyzje oraz odzyskać to, co zostało mu odebrane przez kompletnie obcego człowieka. Co prawda, bohater zostawia za sobą dużo trupów, ale nawet do pechowców czasem uśmiecha się los, więc dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności udaje mu się ze wszystkiego wykpić. Niczego jednak nie żałuje. W końcu robił to wszystko dla dobra rodziny. Film polecam, mimo że przez 13 lat trochę się zestarzał. Ode mnie mocne 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones